Nyheter

Kronan och 10-gruppen i samarbete

Samarbetet mellan Kronan och det anrika designföretaget 10-gruppen har genererat ännu en variant av de färgglada suffletterna – mönstret Otto i 3 färgställningar.

Kronan och 10-gruppen i samarbete

Snygga mönstret Otto Röd på stilren vagn.

Kronan och 10-gruppens samarbete startade under hösten år 2008, då Kronan Sulky fanns att beställa som med 10-gruppens mönster ”Honey”. Den nya kollektion, som finns i en begränsad upplaga, består av en svart Kronan Sulky med sufflette i mönstret Otto. Mönstret finns i tre olika färgställningar: Röd, Klar (gul/grön/svart) och Dov (grå/svart). Mönsterställningarna finns även att få på åkpåsar och mjukliftar.Pris: 3 495 kr (barnvagn + sufflett)Mer info om var du kan köpa
Kronan.

Läs också...

Melissa Andersson
Melissa Andersson är skribent på Barnnet med över 10 års erfarenhet av barnprylar. Som mamma till 2 barn älskar hon att nörda ner sig i allt från barnvagnar till leksaker. I alla tester har hon antingen testat produkterna själv eller gjort en rejäl djupdykning – alltid för att hjälpa föräldrar hitta det bästa! 📧 Har du tips eller frågor? Melissa tar gärna emot mejl på [email protected]!